Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
678 postów 19 komentarzy

Neon24-Wiadomości

Neon24-Wiadomości - Wiadomości z Kraju i ze Świata

New York Times: Chrońmy pedofilów przed dyskryminacją

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

- Pedofilia rozumiana jako niepohamowana skłonność seksualna do dzieci nie powinna być uważana za przestępstwo.

Tak twierdzi na łamach „The New York Times”, prof. Margo Kaplan specjalistka w zakresie prawa seksualnego i zdrowotnego z Rutgers School of Law.

Prof. Kaplan przekonuje, że pedofilia jest „zaburzeniem psychicznym”, które winno się leczyć, a nie karać. Jej zdaniem pedofilów dopuszczających się molestowania dzieci, nie można piętnować.

Profesor uważa, że pedofilia jest pewnego rodzaju „ułomnością, niepełnosprawnością” i z tego względu pedofilów nie należy stygmatyzować, lecz chronić przed „dyskryminacją”, tak jak chroni się niepełnosprawnych. Stygmatyzacja powoduje, że osoby o niepohamowanych skłonnościach seksualnych do dzieci nie szukają fachowej porady i nie podejmują odpowiedniej terapii.

Kaplan przywołuje statystyki, z których wynika, że 1 proc. męskiej populacji odczuwa – aż do okresu pokwitania – silną skłonność seksualną do dzieci. Ten pociąg, zdaniem profesor, często jest po prostu zaburzeniem psychicznym ignorowanym przez prawodawców.

Brak regulacji chroniących pedofilów przed stygmatyzacją – tłumaczy Kaplan – sprawia, że osoby o takich skłonnościach nie trafiają do poradni psychiatrycznych na czas. Dochodzi więc do krzywdzeniu dzieci.

Autorka tekstu powołuje się na definicję pedofilii Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. To ta sama organizacja, która wykreśliła homoseksualizm z listy zaburzeń psychicznych. Jednocześnie wspomina o badaniach sugerujących, że pedofile nie mają wpływu na swoje skłonności. Po prostu rodzą się z nimi. Ma to rzekomo wynikać m.in. z pewnych zaburzeń w rozwoju płodowym i uwarunkowań genetycznych.

Kaplan ubolewa, że osoby z tymi zaburzeniami muszą ukrywać swoje skłonności seksualne do dzieci, by „nie utracić szans edukacyjnych i zawodowych i nie narazić się na przemoc”. Profesor dodaje, że terapia, co prawda nie może wyleczyć pedofila, ale przynajmniej umożliwia mu okiełznanie pragnień i unikanie popełniania przestępstw.

Profesor stwierdza, że obecne prawo amerykańskie jest niespójne i irracjonalne. Wskazuje na ustawę o osobach niepełnosprawnych z 1990 r. i ustawę o rehabilitacji z 1973 r., które zakazują dyskryminacji osób z zaburzeniami psychicznymi w obszarach takich jak zatrudnienie, edukacja i opieka medyczna. Kaplan ubolewa, iż kongresmeni ustanowili wyjątek, pozbawiając pedofilów tej ochrony.

Keith Ablow, psychiatra, komentatorka Fox News zgadza się z Kaplan, że pedofilia jest chorobą. Jednak Ablow zdecydowanie sprzeciwiła się idei, by nie stygmatyzować pedofilów molestujących dzieci. Jej zdaniem groźba kary pełni funkcję odstraszającą. Wyjaśnia, że niepohamowany pociąg do czynu nie tylko zabronionego, ale także haniebnego powinien motywować pedofila do wczesnego szukania pomocy.

W najnowszym wydaniu podręcznika do diagnozowania chorób psychicznych Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne zdefiniowało pedofilię – tak jak zabiegają o to zwolennicy legalizacji kontaktów seksualnych z dziećmi – jako „orientację seksualną”. W końcu jednak Towarzystwo przyznało się do popełnienia błędu. Jego przedstawiciele stwierdzili, że… powinni byli zakwalifikować pedofilię do „skłonności seksualnych”. Zarząd Towarzystwa obiecał poprawić ów błąd w kolejnych wydaniach podręcznika.

Źródło: nytimes.com, LSN, AS.

Wygrzebał Gajowy Marucha
//www.pch24.pl

KOMENTARZE

 • Ciekawe....
  „pedofilia jest „zaburzeniem psychicznym”, które winno się leczyć” Zgadzam się w 100% ! Elektrowstrząsami o sile 2000 V… na specjalnym krześle, przez 15 sekund…. To metoda dla tych, co boją się zastrzyków (Tiopentalu w dawce 5 gramów)……
 • SZS 10:09:24
  .
  Sie ma Zwiazek , ale masz zajebista ksywe ..
  TUTaj :
  Margo Kaplan
  217 North 5th Street, Room E419, Camden, N.J. 08102
  Email: margo.kaplan@rutgers.edu
  Phone: 646-522-4807
  sa dane asystenki jakbys chcial szepnac jej kilka cieplych slöwek w sprawie molestowania dzieciaköw .
  Nawet nie jest jakims pasztetem a tak glöwka obsrana göwnem .
  A TUTaj leszcz do wywiadu z laleczka :
  http://www.phillymag.com/news/2014/10/06/pedophilia-not-a-crime-rutgers-margo-kaplan/
 • P.s.
  .
  Ciekawostka , jak zwykle , nie chce mi sie tlumaczyc wiec leszcz w inglish :
  Sandusky was born in Washington, Pennsylvania in 1944, the only son of Evelyn Mae (née Lee), an Irish Catholic homemaker who came from a small Pennsylvania coal-mining town, and Arthur Sandusky, whose parents, Edward and Josephine Sendecki, had immigrated from Poland to East Vandergrift, Pennsylvania.

  Komentatorzy odnosza publikacje do Jerry Sandusky ..

  8-)))))))))))))))))))))
 • @SZS 10:09:24
  Straszliwie radykalne są poglądy niektórych. Chcieliby obcinać głowy, uśmiercać prądem, truć i nie wiadomo co jeszcze. Chora wyobraźnia ma tutaj szerokie pole do popisu. Ale to już było w wiekach ciemnych, także w minionym.
 • @Amarant 14:45:33
  Jak to dobrze, że teraz żyjemy w czasach "oświeconych"...
 • @Amarant 14:45:33
  Zgadza się. A my nie chcemy żyć w wiekach średnich. Dlatego pedofile powinni być zamykani do końca życia. Recydywa wśród nich jest blisko 100%, a oni sami przyznają, że są niereformowalni.

  Zamiast tego mamy ekwilibrystykę politycznej porawności, która uzna pedofilię za "orientację seksualną", a potem obniży wiek, w którym dziecko może wyrazić zgodę na seks do lat 4 (słownie: czterech). Wystarczy siąść i patrzeć, a dojdzie do tego, jest to pewne bardziej niż depozyt w banku. W końcu to nikt inny jak pedofile i sadomasochiści z Kinsey'em na czele zafundowali nam rewolucję seksualną, z której dobrodziejstw wszyscy teraz możemy się cieszyć, nieprawdaż?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:49:57
  Oświeconych przez "niosącego światło" - Lucyfera.
 • @Amarant 14:45:33
  To nie jest radykalizm, tylko narastający z miesiąca na miesiąc, z roku na rok pragmatyzm. Nie jest moim celem dokonywanie publicznych dekapitacji, bądź nagrywanie ich, i przedstawianie w formie przestrogi. Są rzeczy i zjawiska które są nieodwracalne, i tylko zdecydowane działania są w stanie im zapobiec. Proszę o podanie choć jednego przypadku wyleczenia pedofila. Owszem, chemiczna "kastracja" pozwala na wyciszenie i "uśpienie" niezdrowej chuci, lecz jej nie eliminuje. Podwiązanie kończyny zakażonej gangreną nie rozwiązuje problemu raz na zawsze. Ale amputacja - tak. I jeśli jest to chora wyobraźnia, to wolę żyć w wiekach ciemnych i minionych... Tam zło było złem, a dobro - dobrem. I nie zależało to od od wyszczekanego adwokata, bądź wybitnego "profesorskiego" autorytetu.
  Tytuł profesora zawsze budził szacunek, taki człowiek uosabiał najlepsze przymioty – nie tylko wiedzę, ale i doświadczenie życiowe, rozum i rozwagę. Te czasy, proszę Pana, już dawno minęły. Dzisiaj ludzie z tytułami naukowymi to często kompletni idioci, szaleńcy, skrajni koniunkturaliści bez honoru i wstydu. O tempora, o mores....

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031