Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
678 postów 19 komentarzy

Neon24-Wiadomości

Neon24-Wiadomości - Wiadomości z Kraju i ze Świata

Obrzydliwa propaganda na portalu Fronda.pl

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ks. Isakowicz-Zaleski: Z przykrością obserwuję jak portal Fronda, który reklamuje się jako „poświęcony”, stacza się na dno.

Przez dłuższy czas współpracowałem z tym portalem, ale po zaciekłych jego atakach na różne polskie patriotyczne środowiska, w tym na redakcję Prawy.pl, zrezygnowałem.

Najnowszym przykładem upadku Frondy jest zamieszczenie na głównej stronie tekstu Kazimierza Wóycickiego pt. „Krótka historia UPA dla Polaków na użytek dialogu z Ukraińcami”. www.fronda.pl/a/krotka-historia-upa-dla-polakow-na-uzytek-dialogu-z-ukraincami,43602.html

Bardziej kłamliwego opracowania na ten temat nie czytałem nawet w publikacjach najbardziej zagorzałych sympatyków zbrodniczej UPA i SS Galizien.

Tekst ten bowiem nie tylko roi się od niezliczonej ilości błędów merytorycznych i pogardy dla faktów historycznych, ale i jest nasączony propagandą, czasami wręcz prostacką, na którą w obecnych czasach nie zdobyłby się nawet najbardziej zajadły ideolog z „Gazety Wyborczej” czy „Gazety Polskiej”.

Dla poparcia wyssanych z palca tez Wóycickiego redaktorzy Frondy zamieścili nad tekstem prymitywny fotomontaż, który zatytułowali: „Rzeź wołyńska i flagi UPA na Ukrainie”. Jest to ewidentne kłamstwo, bo to nie była „rzeź”, ale ludobójstwo. I to nie tylko na Wołyniu, ale na terenie sześciu dawnych województw, w tym na terenach obecnej Lubelszczyzny i Podkarpacia. Poza tym, flaga UPA była nie niebiesko-żółta, ale czerwono-czarna, której złowieszcze barwy do dziś pamiętają ci Polacy, Żydzi, Ormianie i sprawiedliwi Ukraińcy, którym udało się ocalić swoje życie w czasie ludobójstwa.

Czemu ma służyć to kłamstwo? Przecież z pewnością nie pojednaniu pomiędzy narodami, bo na fałszu i manipulacji jeszcze żadne dobro nie powstało. Nawiasem mówiąc, na miejscu samych Ukraińców za taką profanację ich barw narodowych wniósłbym sprawę do sądu.

Najwyższy więc czas, aby portal Fronda przymiotnik „poświęcony” zamienił na „propagandowy”.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski
Isakowicz.pl

www.kresy.pl/publicystyka,opinie

KOMENTARZE

 • -------- chciałoby się rzec
  ---- i mówisz Pan ,że duchowi żydzi nie przestrzegają świętych praw ??.
 • Ooo... był tu banderowiec...
  Przeczytałam tekst i wszystkie 63 komentarze pod nim.
  Oprócz jednego (genezis) na 100% jakiejś niepolskiej maści, resztę komentarzy można by posumować tym krótkim:

  //Credo Lis 5, 2014, 11:26 rano

  Panie Wóycicki, ten tekst wygląda tak, jak by go zamówił pan Homa z Przemyśla. Goń się pan na banderowską Ukrainę i nie zawracaj pan dupy porządnym Polakom.//
 • @Astra 09:31:40
  Chwała komentatorom ale co można powiedzieć o redakcji zamieszczającej takie cóś?
  Oczywiście różnym capom i mendom takie teksty bardzo się podobają ale to raczej niechlubny margines i coraz bardziej marginalizowany.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:42:58
  O redakcji?
  Można powiedzieć... że niezamierzenie oczywiście skonsolidowała Polaków do jednoznacznego dania odporu takim sponsorowanym bredniom.
  I o to chodzi!
  Mendom i capom stop ! :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:42:58
  I pomysleć ,że kiedyś regularnie kupowałem "Frondę".Przyszły Dejwidy od Cwajnsztajnów i Szmule od Pereirów i sie skończyło.
 • @Cheval Noir 10:16:45
  Zawsze byli tylko się kryli. Teraz idą już na bezczela.
 • Frondę zalożył i prowadził redaktor Pałka ale abp TW "Kapino" oddał ją Terlikowskiemu
  Terlikowski gnębil zbyt poczciwego abp Wielgusa niemal jak Lech lizboński współojciec trzaktatu UE slawetny wstrzymaniem ekshumacji w Jedwabnem, wsparciem naszości wojny z Irakiem popisowo gebelsowskimi kręgami podejrzeń i gruntowym na koalicjantow hakiem, przyznaniem obywatelstwa dezerterom Andersa, ktorego zwłoki razem z damą dla kopulacji in vitro łaskawą zostaly wykorzystane do profanacji SWawelu
 • @telewidzacy 22:14:07
  FRONDA była i jest sektą!!!
  Sektą żydującą powołaną do infiltrowania i niszczenia katolicyzmu od środka.
 • @Janusz Górzyński 03:46:11
  Kazio Wójcicki to przecież Wielka loża ,,wchód".
  Pan płaci Pan wymaga Fronda klei, przecież to pewni szpiedzy szymszli.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031