Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
678 postów 19 komentarzy

Neon24-Wiadomości

Neon24-Wiadomości - Wiadomości z Kraju i ze Świata

Posłowie PiS z wizytą w batalionie „Ajdar”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia 2014 roku w IV Rzeczypospolitej narodziła się nowa świecka tradycja.

23 grudnia portal kresy.pl zamieścił informację, że posłanka Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Maria Gosiewska udała się w odwiedziny do ukraińskiego batalionu ochotniczego „Ajdar”.

Informację tę potwierdziła tego samego dnia TV Republika, powołując się na korespondenta Radia Wnet, Pawła Bobołowicza.

W swojej korespondencji podał on m.in., że „posłanka Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Gosiewska przyjechała na pierwszą linię frontu, żeby wesprzeć członków batalionu Ajdar, walczących w Donbasie przeciwko separatystom z Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej” (telewizjarepublika.pl, 23.12.2014). Potwierdza to zresztą zdjęcie zamieszczone pod korespondencją Bobołowicza, na którym pani poseł pozuje razem z brodatym osobnikiem ubranym w polowy mundur i uzbrojonym w kałasznikow. Rozszerzoną korespondencję Bobołowicza zamieścił 24 grudnia portal niezależna.pl.

Dowiadujemy się z niej, że posłance Gosiewskiej towarzyszył poseł PiS Piotr Pyzik i że oboje odwiedzili koszary „Ajdaru” w Starobielsku. Można to zobaczyć na załączonym zdjęciu, na którym uśmiechnięta posłanka i nieco zakłopotany poseł pozują w koszarowej stołówce w objęciach bardzo uradowanego i nie ogolonego osobnika ubranego w moro. Informację o swojej wizycie m.in. w Artiomowsku – mieście, „które doświadczyło władzy putinowskich terrorystów” – zamieściła też na swoim profilu na facebooku sama posłanka Gosiewska.

„Noc spędzoną pod ostrzałem z haubic – pisze na facebooku pani poseł – zapamiętam na zawsze. Ale przede wszystkim zapamiętam tych wspaniałych, dzielnych chłopców walczących o wolną Ukrainę”. Wpisy użytkowników facebooka i portalu niezależna.pl są przepełnione jeszcze większą egzaltacją dla pani poseł i „dzielnych ukraińskich chłopców”, za których – jak napisała jedna pani – „u nas w domu trzyma się kciuki i wspiera jak tylko możemy”.

Wizyta posłów PiS w formacji złożonej z członków Prawego Sektora, która zajmuje się pacyfikacją Donbasu i prawdopodobnie ma na swoim koncie zbrodnie wojenne, otwiera nowy rozdział w „polityce jagiellońskiej”, którą zainicjował twórca IV Rzeczypospolitej Lech Kaczyński. Otwiera też – jak się wydaje – nową świecką tradycję, bo dotychczas posłowie Sejmu RP nie składali wizyt w czymś, co polski kodeks karny definiuje jako „zorganizowana grupa przestępcza o charakterze zbrojnym”.

Józef Stalin twierdził, że w miarę postępów budowy socjalizmu zaostrza się walka klasowa. Nieco podobną prawidłowość można zaobserwować na Ukrainie, gdzie w miarą postępów budowy „europejskiej demokracji” coraz większym sentymentem cieszy się Ukraińska Powstańcza Armia i ogólnie wszystko co ma związek z postacią Stepana Bandery.

Jednym z przejawów tego sentymentu jest chociażby otwarta niedawno we Lwowie restauracja „Kryjówka”, która od razu zyskała liczną klientelę. „Wystrój położonego przy Rynku we Lwowie lokalu – czytamy na portalu Wirtualna Polonia – odwołuje się do tradycji UPA. Klienci mogą przebrać się za ukraińskich partyzantów. (…) Zabawy z bronią w “Kryjówce” uchodzą na sucho. Klienci lokalu chętnie łapią za broń. Na ścianach restauracji wiszą plakaty upamiętniające partyzantów, karabiny i granaty. Kierownictwo restauracji podkreśla, że „Kryjówka” upamiętnia wysiłek ukraińskich partyzantów z UPA w walce z niemieckim najeźdźcą. O walkach z Polakami menedżerowie lokalu nie wspominają” (wirtualnapolonia.com, 20.12.2014).

Co prawda „partyzanci” UPA z żadnym niemieckim najeźdźcą nigdy nie walczyli, ale fakty historyczne dla ich pogrobowców nie mają znaczenia. Gdyby miały znaczenie, to w „Kryjówce” oprócz karabinów i granatów powinny też wisieć noże, widły i siekiery. To była broń o wiele chętniej używana przez „partyzantów” UPA niż karabiny, szczególnie w czasie tzw. „akcji antypolskiej”, jak to eufemistycznie określa prof. Grzegorz Motyka.

Ten niemal już powszechny sentyment do UPA, który ogarnia Ukrainę w miarę postępów budowy demokracji dotarł również nad Wisłę, gdzie dotychczas był obecny tylko w szeregach Związku Ukraińców w Polsce. Dla nikogo chyba nie jest tajemnicą, że od roku zarówno III jak i IV Rzeczpospolita cierpi na ukraińską biegunkę. Dotychczas jednakże przedstawiano to jako wspieranie „europejskich aspiracji” Ukrainy, „demokracji” itp.

Oskarżenia o popieranie noeobanderowców były stanowczo odrzucane, nawet wbrew faktom (np. Jarosław Kaczyński wykrzykujący w Kijowie banderowskie pozdrowienie „Sława Ukrainie”). Świąteczna wizyta posłanki Gosiewskiej i posła Pyzika w batalionie „Ajdar” ten stan rzeczy jednakże diametralnie zmienia. Gdyby parlamentarzyści PiS odwiedzili centralę Frontu Ludowego premiera Jaceniuka albo Bloku Poroszenki, to można by jeszcze mówić o wspieraniu jakichś „europejskich aspiracji” Ukrainy. Ale oboje udali się z wizytą do formacji zbrojnej, której nie odwiedziłby żaden szanujący się polityk zachodnioeuropejski.

Ta formacja zbrojna nawiązuje wprost właśnie do tradycji UPA i składa się głównie z członków Prawego Sektora oraz innych organizacji ultranacjonalistycznych czy wręcz nazistowskich, wchodzących wcześniej w skład tzw. „samoobrony majdanu”. „Ajdar” jako jedyny z tzw. batalionów ochotniczych, pacyfikujących wschód Ukrainy, nie podlega Ministerstwu Spraw Wewnętrznych, tylko Ministerstwu Obrony Narodowej. Na początku września Amnesty International wezwała władze w Kijowie do „powstrzymania zbrodni wojennych popełnianych przez ochotniczy batalion Ajdar i rozliczenia winnych”. AI opublikowała też dokument, w którym przedstawiła dowody na „porwania, bezprawne przetrzymywanie, znęcanie się, kradzieże, szantaże i możliwe przeprowadzanie egzekucji”.

Dowody te przekazał premierowi Jaceniukowi 8 września dyrektor generalny AI Salil Shetty. „Niektóre z tych działań mogą być zbrodniami wojennymi” – napisała w swoim komunikacie AI (wp.pl, 10.09.2014, kresy.pl, 10.09.2014).

O zbrodniach popełnionych przez batalion „Ajdar” w Donbasie informował też ukraiński portal Obozrevatel.com, powołując się na byłego członka batalionu Jurija Hukowa. Potwierdził on, że „Ajdar” dopuszczał się tortur i rozstrzeliwań, w tym cywilów (kresy.pl, 20.08.2014). Podobnie jak i inne ukraińskie bataliony ochotnicze, „Ajdar” nawiązuje do symboliki odległej od „europejskich wartości”. Na emblemacie tej formacji znajduje się dewiza „Z nami Boh”, co jest czytelnym nawiązaniem do napisu „Gott mit uns” na klamrach pasów w siłach zbrojnych III Rzeszy.

Wizyta posłanki Małgorzaty Gosiewskiej i posła Piotra Pyzika w batalionie „Ajdar” – nawet jeżeli była „prywatna” – pokazuje dobitnie jakich partnerów szuka na Ukrainie Prawo i Sprawiedliwość do prowadzenia „polityki jagiellońskiej”. Na drodze do konfrontacji z Rosją każdy sojusznik okazuje się dla PiS dobry, w tym także, a może przede wszystkim banderowcy.

Odtąd zwolennicy tej partii, mieniącej się najbardziej patriotyczną, nie mogą zaprzeczać, że jest to partia o sympatiach PROBANDEROWSKICH. Potwierdzają to zresztą ich wypowiedzi na portalu niezależna.pl i facebookowym profilu posłanki Gosiewskiej, których cytowania sobie oszczędzę. Do tego doprowadziła PiS już nawet nie ideologiczna rusofobia, ale rusofobiczne zaślepienie. A do czego jeszcze doprowadzi, strach pomyśleć.

Bohdan Piętka

www.mysl-polska.pl/node/305

KOMENTARZE

 • Czy to ta pierwsza czy ta druga żona przewielebnego posła Gosiewskiego?
  Przewielebnego i przykładnego katolika co jasne, który jak ruszyła "afera hazardowa" biegał po Sejmie i prosił kolegów żeby nie gadali że lobbował jawnie i intensywnie za amerykańską firmą hazardową braci Blass G-tech ( żydowscy emigranci z Polski), a przeciw interesom polskich biznesów żyjących z hazardu. Tacy to są wytworni katolicy i patrioci w PiS. Druga żona, trzecia kochanka, wszytko wymieniamy na mamonę.
  W USA ta firma była objęta śledztwem z powodu tajemniczego wyprowadzenia 20 mln. $, prawdopodobnie na łapówki.
 • @vortex 20:11:15
  A jest jeden bardzo ciekawy aspekt tych dwóch żon Gosiewskiego. Gdyby te baby jakiś rok temu nie pokłóciły się o prawo do nazwiska, to byśmy się nigdy o tym nie dowiedzieli. Dziennikarze już dawno musieli o tym wiedzieć, ale milczeli w jak zaklęci w wielu językach. I tak wygląda w realu "nagonka" na "biedny, patriotyczny" PiS. Bo oni niezmiennie podkreślają zawsze i wszędzie że straszny reżim Tuska, Kopacz ( i innych reżimowców, typu TVN24) tylko szuka okazji żeby im zaszkodzić. Jak pada oskarżenie o aferach PC/PiS, to niezmiennie pojawia się argument że Tusk z jego bandą (całe reżimowe media) już dawno by to ujawnili. Nic z tych rzeczy, wszytko poukładane, są odpowiednie instrukcje dla redaktorów, kłócimy się o torebkę frytek kupioną za państwowe pieniądze, żadnych tam większych spraw. A pewnie nie jest to aż takie warte zachodu, ale obstawiam że działacze PiS obficie raczą się kolejnymi kochankami i budżetową kasą na frukty wszelakie, bo wiedzą że nikt ich nie ruszy. Sprawa Hoffmana wynikła bo odbyło się to za granicą, informacja poszła i nie dało się już ukryć.
 • @vortex 20:29:44
  Podatnicy Polsce płącą takiemu darmozjadowi, szkodnikowi Polski, czerwonemu pudle za jej włoczenie się po syjonistycznej bandzie banderowców zamiast służyć tym co ją wybrali. Ten nierób pochodzi gdzieś z pod Tczewa, chyba przesiedleni z akcji ,,wisła".
  Jak można w zasługi za nazwisko wciągać na listy do parlamentu ero-pejsowatego jedną żonę ,,gosi" a do polskiego kne-setu drgą była ,,gosi" tym bardziej, że to wogóle nie kumate w polityce, takie salowe polityczne, oni (pisuary) mlasakają, że chcą rządzic, przecież to katasrofa.
  80% posłów pisuaru to rozwódki lub rozwodnicy, teraz prym wiedzie karierowicz i łąpókarz Kura, a wczesnie wszyscy Kamińscy.
 • @Prof. Nathanel 20:48:42
  Nas na takie "szalomy" nie wpuszczają :))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:52:50
  Wyraźnie "wyposzczona" ta posłanka.
  Jak brakło Leppera to nawet nie ma do kogo o wsparcie się zwrócić.
  A w PiS-ie, jak to w pisie.... głaskaniem (kota) niewiele się zdziała a na inne działania chyba brak możliwości. Ostatniego, który jeszcze coś był w stanie zrobić - Kaczyński po prostu usunął.
  Są tam teraz jak makaron bezjajeczny.
 • A ten kozak Hawryluk (Gawryła) powiedział kilka dni temu że zrobi nowy Majdan, jak oligarchowie nie zostaną odsunięci od władzy
  Zdaje się że to poczciwy frajer co myślał że to wszystko naprawdę. Pewnie nie on jedyny co tak myśli. I jest odpowiedź.

  ----------------

  Kijów gotów jest wprowadzić stan wojenny, jeśli proces pokojowy zostanie przerwany

  Kijów gotów jest wprowadzić stan wojenny, jeśli proces pokojowy zostanie przerwany i agresja przeciw Ukrainie będzie kontynuowana – oświadczył prezydent Ukrainy Petro Poroszenko na poniedziałkowej konferencji prasowej. „Stan wojenny zostanie ogłoszony kiedy tylko rozpoczną się działania bojowe” – powiedział.

  Jak poinformował ukraiński prezydent, dwa ostatnie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy były poświęcone kwestii przygotowywania specjalnego scenariusza przejścia gospodarki na „tory wojenne”. „Przygotowywany jest również dokładny plan tego, co będziemy robić w przypadku, jeśli dojdzie do przerwania procesu pokojowego. Mogę wam obiecać, że stan wojenny zostanie wprowadzony natychmiastowo. Obecnie nikt nas nie ogranicza w efektywnym działaniu” – zaznaczył Poroszenko. Wyraził on opinię, że nie istnieje wojskowe rozwiązanie konfliktu.

  http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_29/Kijow-gotow-jest-wprowadzic-stan-wojenny-jesli-proces-pokojowy-zostanie-przerwany-1502/

  ---------------------

  Teraz dopiero zaczyna się naprawdę.
 • @Wrzodak Z. 20:44:52
  "80% posłów pisuaru to rozwódki lub rozwodnicy"

  Czyli PiS = partia ociekająca spermą.
  Powinni to umieścić na tysiącach bilbordów w Polsce jako ich hasło wyborcze. Przynajmniej mielibyśmy jasność. Palikot by się schował z przerażenia na taką rozpustę.
 • @Autor
  Brakuje mi słów do komentowania .Ludobójstwo popierane przez PIS , sorry to już w pale się nie mieści .Pozdrawiam i 5*.
 • @night rat 02:19:44
  Oczywiście, że byłoby "gites". Ci ludzie są atakowani przez nazioli i bandytów, nie tylko z Ukrainy.
  Pobudka!
 • Komentarz Gajowego Maruchy
  Nie ma sensu tłumaczyć pisiackim kurwom płci obojga, z kim się zadają.
  Kiedyś bez większych dyskusji brano takich pod murek… (http://marucha.wordpress.com/2014/12/29/poslowie-pis-z-wizyta-w-batalionie-ajdar/#more-47825)

  Podpisuję się pod tym komentarzem oburącz.
 • Jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości co to jest PiS i czyje interesy reprezentuje
  to właśnie ma okazję obejrzeć sobie tych "patriotów" w ich naturalnym środowisku.
  Fizyczny wstręt do tych parchów.
 • @Repsol 22:17:38
  KONTROWERSYJNY WYJAZD POSŁÓW
  Gosiewska z wizytą u zbrodniarzy wojennych!!!!!!! http://www.fakt.pl/m/crop/-658/-500/faktonline/635555273747166715.jpg http://www.fakt.pl/polityka/poslanka-malgorzata-gosiewska-odwiedzila-batalion-ajdar,artykuly,513738.html
 • @Repsol 22:17:38
  znalezione w sieci:

  „Ja prosta Ukrainka w Kijowie nie mam ciepłej wody, przeżyję, ale w Donbasie w zimnych piwnicach siedzą matki z dziećmi Ukrainki i Rosjanki, mają ostatnie butelki mleka, ale nie mogą dzieci nakarmić tym mlekiem, bo ono jest w butelkach zamarznięte. I w tym wy Polacy macie też swój udział. Nasz naród będzie wam to pamiętał. Polski pan znowu biednego Ukraińca chciał wykorzystać do swoich niecnych celów, robiąc z Ukrainy jakiś BUFOR. Czy myślicie, że Ukraińcy są tacy głupi, żeby ginąć za Polskę w bratobójczej walce z Rosjanami. To w wyniku polskiej propagandy i podżegania narodu ukraińskiego do wejścia do NATO i tego Eurokołchozu-UNI mamy teraz taką sytuację jaką mamy, a jest tragiczna, to prawda. To wasi emisariusze przez nikogo nieproszeni, na krzywy ryj się wpychali na nasz Majdan 2004 r. I to jacy wybitni intelektualiści – ten wasz b. prezydent, który żadnej książki w życiu nie przeczytał – Wałęsa i inne wasze styropiany, a pijany Kwaśniewski do naszych studentów przemawiał, że Ukraina bedzie w UNI i NATO. Nadaliście tytuł honoris causa waszego katolickiego uniwersytetu Juszczence, który zaczął gloryfikować banderyzm. Wasz JPII jaką estymą darzył naszego greko-katolickiego kardynała, który siedział na Syberii i wrócił, tego, który Wołyniu błogosławił tych, co was rznęli. To jak się banderyzm u Nas miał nie rozwijać jak takie zaszczyty za to naszych przywódców spotykały? Podobnie w 2014 r. zachwyty nad walkami Prawego sektora na 2-gim Majdanie i te wspaniałe relacje w waszej TV. I te wizyty, znowu na krzywy ryj, nieproszonych waszych wybitnych polityków: Kaczyńskiego wykrzykującego z zachwytem banderowskie pozdrowienia Slawa herojam!, Buzka z PE i prawdziwych orłów waszej polityki Czarneckiego i Kurskiego, którzy sobie selfie robili na barykadach, jak fotki z podróży do dzikich krajów. A wasz aktualny prezydent to wam kazał za Majdan, na którym dominowali banderowcy, świeczki w oknach palić, co wzruszające było do ‚bulu”. Krzewiciele demokracji – Polacy, którzy wyborów nie potrafią sami u siebie zrobić. Wy zamiast wyborów to klasówki pisemne róbcie, żeby wasi prezydenci umieli czytać książki i pisać poprawnie. Wasz wspaniały foreigen officer from Oxford podpisy składał pod porozumieniami, o egzekwowaniu których potem nawet nie wspomniał. Pomoc nam chcieliście okazywać i stare koce z waszych magazynów wysłać, ale po drodze wasze wojsko je rozkradło. Taką samą rolę mieliście odegrać na Białorusi przez wasz Związek Polaków, ale Łukaszenko prawdziwy przyjaciel Ukraińców wam nie pozwolił. Ciągle was w oczy kole, że na Białorusi są jeszcze ich własne zakłady, które żydowski i zachodni kapitał nie przejął albo zlikwidował. Zaprzedaliście się Zachodowi rozbijając jedność słowiańską i środkowoeuropejską. Żadne inne narody Europy Centralnej i Wschodniej nie poparły banderyzmu na Ukrainie, ani Czesi, ani Słowacy, ani Rumuni, ani Węgrzy na Majdany nie jeździły i banderowskich haseł nie wykrzykiwały.”
 • znalezione w sieci.
  ~marek ogarek : Gosiewska chyba nie wie że ci zbrodniarze gwałcili polskie kobiety i w intymne miejsca wkładali granaty ,które nieszczęsne rozrywały na kawałki ,tacy to bohaterowie ,może Gosiewskiej wsadzą taki granat bo kobita bez chłopa to sie rozerwie :)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031