Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
678 postów 19 komentarzy

Neon24-Wiadomości

Neon24-Wiadomości - Wiadomości z Kraju i ze Świata

Polonusy nie chcą służyć Sakiewiczowi

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wymuszanie przez Sakiewicza na członkach, że muszą mieć identyczne zdanie na temat Ukrainy i nietolerowanie różnicy zdań, to dowód na stosowanie metod bolszewickich.

Szanowni Państwo,

 

Otrzymaliśmy informacje, że Klub Gazety Polskiej w Nowym Jorku, po 4 i pół roku działalności i poświęceń przewodniczącego Janusza Sporka i wielu członków klubu dla dobra Polski i Polonii, został rozwiązany. To niestety efekt haniebnych metod podporządkowywania i ręcznego sterowania klubami przez Tomasza Sakiewicza; oczywiście wbrew Karcie Klubów, która mówi o niezależności klubów i niezależnych wyborach. Sakiewicz od jakiegoś czasu wbrew logice, szkodząc klubom i polskiej prawicy niszczy, rozbija i krzywdzi najbardziej aktywnych i inteligentnych działaczy. Pod fałszywymi pretekstami złamania karty klubów, (którą sam nagminnie łamie) narzuca i wymusza nowe wybory w klubach, wykluczając przewodniczących, którzy mają poparcie członków, ale i mają też swoje zdanie.

 

Mamy informacje, że tak dzieje się w wielu klubach, ostatnio stało się to w Nowym Jorku, a wcześniej - w maju w Filadelfii. Niszczenie i odsuwanie inteligentnych i zasłużonych działaczy takich, jak p. Janusz Sporek, oraz prężnie działających klubów (NY, Filadelfia) skupiających mądrych i wykształconych działaczy prawej strony, to p. Sakiewicza stały element gry. Powstaje pytanie: Czy gra na siebie, czy ktoś wyżej za tym stoi? Osobiście uważam, że wykonuje czyjeś zadania, aby wszyscy członkowie byli w stu procentach podporządkowani i na "czterech łapach" służyli Panom - bezmyślnie wykonując wszelkie polecenia.

 

W przypadku klubu w Filadelfii, chociaż byliśmy lojalni względem szefostwa (podobnie, jak p. Janusz Sporek z NY), to naszą winą było, że nie umieliśmy bezmyślnie służyć panu Sakiewiczowi, a potrafiliśmy myśleć i organizować samodzielnie. To, jak się okazało było zagrożeniem dla p. Sakiewicza, który już w lutym (zjazd klubów z USA i Kanady) narzucił, nikomu wcześniej nieznaną Agatę Mikołajczyk z Chicago na koordynatora klubów bez żadnych wyborów i najmniejszej nawet dyskusji, czy konsultacji z przewodniczącymi innych klubów.

 

To dowód, że p. Sakiewicz chce otaczać się ludźmi tylko zależnymi od siebie.
Wymuszanie odsunięcia p. Janusza Sporka z funkcji przewodniczącego klubu GP Nowy Jork, a w konsekwencji rozwiązania klubu, który nie mógł i nie chciał przyjąć tych rozkazów, tylko potwierdza intencje Sakiewicza. To p. Janusz Sporek, znany działacz polonijny, muzyk, dyrygent (sześć razy w Carnegie Hall), cztery i pól roku temu utworzył pierwszy klub w USA i Kanadzie. Później powstawały inne, ale to Janusz wskazał drogę. Wymuszenie rozwiązania klubu w Nowym Jorku ( a w maju w Filadelfii) jest posunięciem nieodpowiedzialnym, wręcz chorym.

 

Wymuszanie przez Sakiewicza na członkach, że muszą mieć identyczne zdanie na temat Ukrainy i nietolerowanie różnicy zdań, to dowód na stosowanie metod bolszewickich. Mający wątpliwości, czy inne zdanie to według Sakiewicza "ruscy agenci", jak np. Ks. Isakowicz-Zaleski, piszący o Wołyniu i mordach UPA na Polakach, i wielu innych. 

 

Dziwi jednak fakt, że nikt z tych "ruskich agentów" nie został odznaczony przez SB Rosji, ale sam Sakiewicz otrzymał medal od SB Ukrainy, co jest kompromitacją i skandalem.

 

Dobrze więc się stało, że nie jesteśmy już klubem Gazety Polskiej i nie musimy się wstydzić za takiego szefa. Nie sądziliśmy, że na prawej (?) stronie dzieją się takie rzeczy, stąd jeszcze większy nasz zawód. Piszę o tym, aby w innych klubach członkowie liczyli się z takimi haniebnymi metodami Sakiewicza. My, byli członkowie klubu Gazety Polskiej w Filadelfii działamy dalej, ale jako Stowarzyszenie Rodzin Polonijnych. Pan Janusz Sporek z członkami byłego klubu również ma plany dalszej działalności i będzie je realizował, ale nie pod szyldem klubu GP. Można wiec zapytać, w jakim celu Pan Sakiewicz rozbija ruch prawicowy, który wspiera jego media? (Przykład: W Filadelfii jak byliśmy klubem kupowaliśmy ponad 20 egzemplarzy Gazety Polskiej, dzisiaj sprzedaje się dwa; podobnie z Gazeta Polska codziennie.)

 

Pozdrawiam i życzę Wszystkim szczęścia na nowy rok 2015!

 

Romuald Miłkowski

 

Przewodniczący
Stowarzyszenie Rodzin Polonijnych

Źródło prawy.pl/z-zagranicy2/7999-publikujemy-dramatyczny-list-bylego-przewodniczacego-klubu-gp-w-filadelfii

KOMENTARZE

 • Apel do SŁOWIAN !!!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Aryjczyk lach !!
  Apel do Słowian ! NIGDY NIE WIERZCIE ŻYDOWI !!! ZAWSZE SKŁAMIE I OSZUKA WAS !!!!
 • nareszcie Polonusy....
  poznali się na GP a raczej Sakiewiczu który podobno puczem przejął tą gazetę.
 • Sakiewicz jak Walesa
  Sakiewicz zostal postawiony w mediach prawicowych jak Walesa w Solidarnosci i ma ten sam cel - przejecie kontroli nad prawica. Media Sakiewicza nie reprezentuja PISu ale maja na celu zawladniecie go =wykreowanie kogos kto ten PIS przejmie. Dlatego niby oni sa za Kaczynskim, a tak naprawde to sa przeciw. Czekaja tylko kiedy to Kaczynski przegra i wsadza swojego "nieskazitelnego" wybawce. Zobaczycie Panstwo co bedzie sie dzialo podczas wyborow - trzeba dobrze sledzic kogo beda promowac.
 • @Jan Paweł 14:37:34
  A wiesz , że Niezalezna.pl pierwszy raz dzisiaj napisała o lasach, i to pod presją tego, że wPolityce.pl i wSieci zaczęły nagłaśniać tą sprawę.

  Powiem uczciwie, choć komentowałem na Niezaleznej od dawna:

  Żydzi mają zasadę bycia po obu stronacvh barykady. Kto by nie wygrał ONI GÓRĄ.

  Tak samo z tymi Klubami. / Żdzi chcą rządzić polskimi działaczami.
 • Unikaj Żydów za wszelką cenę,zawsze i wszędzie!
  Znowu żydostwo macza palce w rozbijaniu organizacji polskich.Tak samo było z pierwszą Solidarnością gdzie Żydki Szechter alias Michnik,Kalkstein alias Kaczyńscy,Lewartow alias Geremek,Bucholz alias Balcerowicz i wielu wielu innych dogadali się z Żydkami z oficjalnej komuny.Zawsze mówię:NIGDY,PRZENIGDY,NIE POZWALAJ ŻYDOM WSTĘPOWAĆ DO SWEJ ORGANIZACJI BO JĄ ZNISZCZĄ OD ŚRODKA!Raz za razem otrzymujemy dowody na mą tezę i stale wchodzimy do tej samej rzeki.To się musi skończyć!A ten cały Sakiewicz to mi od samego początku śmierdział cebulą:te jego ciągłe oskarżenia o bycie ,,ruskim agentem" wobec nie zgadzających się z nim,te bezwarunkjowe popieranie Litwinów i Ukraińców i udawanie,że nie widzi tego co te narody mają na swoich sumieniach wobec nas,ślepe poparcie dla napastniczych wojen osi Tel Awiw-Waszyngton-Londyn,klęczenie przed żydostwem itd.Jak można tego nie widzieć?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031